Turecki kurort Belek

Wczasy w Turcji to idealna opcja dla osób, które lubią rozrywkę oraz przepiękne krajobrazy. Belek jest jednym z najpopularniejszych kurortów, który co roku przyciąga ogromną ilość turystów. Możemy być spokojni o dostępność atrakcji, a czas spędzony tutaj na pewno będzie udany.

Turecki kurort Belek położony jest nad samym Morzem Śródziemnym. Znajduje się on między dwoma regionami: Antalya i Side. Jeśli chodzi o klimat, to jest to jeden z najgorętszych obszarów Turcji. Panują tutaj wysokie temperatury, w także spora wilgoć. Warto dodać, że burze i deszcze występują w tym regionie znacznie rzadziej, niż nad Morzem Czarnym. Najlepszy okres na urlop to czerwiec-wrzesień. Bardzo często do samego listopada woda w morzu jest przyjemnie ciepła.

Wypoczynek w Turcji nie oznacza jedynie opalania się na plaży, czy też kąpieli w morzu. Miejscowość Belek słynie z pól golfowych, więc warto udać się na jedno z nich i odbyć małą partyjkę. Warto dodać, że nie są to byle jakie pola golfowe, a jedne z najlepszych na świecie. W bliskiej odległości od kurortu znajduje się również Park Przyrody Kanion Koprulu. Jest to przepiękne miejsce, które ukazuje dzikość tamtejszej natury.
A jakie zabytki warto tu zwiedzić? W regionie Belek zlokalizowane jest również starożytne miasteczko Asendos. Możemy zobaczyć tutaj m.in. antyczne amfiteatry. To prawdziwa gratka dla miłośników historii.

W Belek, jak i w całej Turcji, jest świetnie rozwinięta komunikacja publiczna. Nie musimy posiadać własnego samochodu, aby przemieszczać się pomiędzy różnymi regionami. Najpopularniejszym środkiem transportu są autobusy, dzięki którym tanio i szybko dostaniemy się w wybrane miejsce. Posiadają one obsługę, z którą w większości przypadków można porozumieć się w języku angielskim.

Region Belek to wprost wymarzona opcja dla osób, które lubią upalny klimat i malownicze krajobrazy. Jest to miejsce wyjątkowe, które z pewnością warto w życiu zobaczyć. Potwierdzają to pozytywne opinie osób, które zdecydowały się na wypoczynek w tej części Turcji.