Turecki kurort TUrgutreis

Malowniczy kurort wypoczynkowy Turgutreis, zlokalizowany na tureckim półwyspie Bodrum, to idealny kierunek na pełen wrażeń urlop dla miłośników zażywania słonecznych kąpieli i spokojnego relaksu nad ciepłą lazurową wodą. Ośrodek położony jest ok. 20 km od miasta Bodrum i stanowi idealną bazę wypadową na wycieczki po całym regionie.

Miasteczko Turgutreis charakteryzuje się dość łagodnym klimatem, a wilgotność powietrza jest mniejsza niż np. na Riwierze Tureckiej, dzięki czemu wysokie temperatury latem nie są tak uciążliwe dla turystów. Średnia temperatura powietrza w okresie wakacyjnym (od czerwca do sierpnia) wynosi tutaj od 30 do 33 stopni Celsjusza. Zima na Wybrzeżu Egejskim bywa natomiast stosunkowo przyjemna i lekka.

Turgutreis –  atrakcje w kurorcie

Turgutreis posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną z licznymi hotelami, sklepami i klimatycznymi restauracyjkami, gdzie zaczerpnąć można chwili spokoju, delektując się smakiem lokalnych dań. Miłośnicy zwiedzania nie znajdą tutaj żadnych zabytków, jednak miejscowość stanowi doskonałą bazę wypadową na wycieczki po okolicy np. do miasta Bodrum; położonego na skalistej wysepce Gümüşlük z ruinami antycznego miasta Myndos, skrytego częściowo pod wodą  lub też na pełną uroku grecką wyspę Kos.

Pasjonaci sportów wodnych znajdą tutaj dogodne warunki do uprawiania m.in.: windsurfingu, kajakarstwa, jazdy na nartach wodnych, snorkelingu oraz nurkowania, a piękna długa i piaszczysta plaża pozwoli wypocząć amatorom słońca. Jedną z lokalnych atrakcji turystycznych jest spacer po kolorowym i tętniącym życiem bazarze, na którym zakupić można regionalne sezonowe owoce, oliwki, ser, kozie mleko i ubrania.

Wczasy w Turgutreis zapewnią udany i spokojny wypoczynek miłośnikom relaksu na plaży oraz amatorom sportów wodnych. Dobra lokalizacja umożliwi natomiast organizację wycieczek po okolicy. Turecki urlop dostarczy wielu niezapomnianych emocji.