Icmeler - kurort w Turcji

Icmeler to niewielka, turecka miejscowość, która jest bardzo popularnym ośrodkiem turystycznym na Wybrzeżu Egejskim. Podróżnych przyciągają do tego miejsca piękne widoki oraz wspaniałe warunki pogodowe. Icmeler posiada również sporo atrakcji, które zadowolą nawet wybrednych turystów.

Miasteczko Icmeler położone jest w zatoce, na półwyspie Datca, dlatego amatorzy windsurfingu mają tutaj bardzo dobre warunki do uprawiania ulubionego sportu. Wzdłuż nabrzeża można znaleźć kilka punktów, w których wypożyczymy deskę, a także będziemy mogli wykupić lekcje na naukę windsurfingu. W obrębie zatoki popularne są także kajakarstwo i narty wodne. Jednak najbardziej z warunków zadowoleni będą nurkowie, bowiem morska fauna i flora jest niezwykle urozmaicona w okolicach tego kurortu.

Większość turystów wybiera jednak Icmeler głównie po to, aby móc wylegiwać się na tutejszych plażach. Riwiera Egejska, w której obrębie leży miasto, znana jest ze znakomitych plaż. W obrębie zatoki woda w morzu jest zawsze bardzo ciepła, dlatego kąpiel w niej będzie samą przyjemnością. Nadbrzeże jest bardzo dobrze utrzymane, plaże są czyste, można na nich wypożyczyć leżaki i wylegiwać się wiele godzin pod palmami. Dzieci natomiast mogą udać się na jedną z wielu zjeżdżalni, wpadających do morza. Na plażach znajdziemy również bary, w których można napić się zimnego napoju, lub alkoholowego drinka.

Atrakcje w kurorcie icmeler

Wybierając się do Icmeler z biurem podróży, będziemy mieli opcję wykupu różnych wycieczek fakultatywnych. W ramach nich można zwiedzić Efez, piękne starożytne miasto, pełne monumentalnych budowli oraz ruin. Natomiast turyści chcący podziwiać piękno natury, muszą odwiedzić Pamukkale. W mieście znajdują się gorące źródła okolone zjawiskowymi formacjami skalnymi.

W Icmeler także wieczorami jest wysoka temperatura, brak słońca sprzyja jednak spacerom. Można wówczas przejść się wzdłuż nadmorskiej promenady, gdzie znajdziemy mnóstwo sklepików z pamiątkami. Na każdym kroku można kupić również orzeźwiający sorbet, czy inny smakołyk. Jeden dzień warto zarezerwować również na wizytę na targu miejskim, na którym zakupimy regionalne przyprawy, warzywa i owoce, ubrania oraz tkaniny. W Icmeler mamy też możliwość wykupienia biletu na jeden ze statków. Codziennie przewożą one dziesiątki turystów wzdłuż zatoki, niekiedy zatrzymując się na pobliskich wyspach.

Zapisz

Zapisz