Widok na kurort Marmaris

Portowe Marmaris to jeden z najpopularniejszych kurortów w Riwierze Egejskiej

Marmaris niegdyś było niewielkim, położonym nad Morzem Egejskim miasteczkiem rybackim, po którym do dziś pozostał imponujący i zachwycający zwolenników żeglarstwa port. Choć nadal liczba mieszkańców jest niewielka, to jednak w sezonie turystycznym kurort ten przeżywa istne oblężenie. Obecnie jest to typowa miejscowość nastawiona na przyjezdnych, głównie z obszaru Europy – bez problemu można znaleźć tutaj restauracje serwujące europejskie potrawy czy personel porozumiewający się po angielsku. Tylko niektóre obszary nadal zachowały swój tradycyjny, turecki charakter.

W Marmaris jest bardzo dużo hoteli, które oferują zarówno rozrywki dla najmłodszych, jak również i dla tych nieco starszych. Osoby, które przyjeżdżają do tego tureckiego kurortu spragnione życia nocnego, z pewnością będą zachwycone efektowną promenadą z licznymi barami i dyskotekami otwartymi właściwe przez całą noc. Warto wiedzieć, że i w samym Marmaris znajduje się jedna z najstarszych uliczek rozrywki, odwiedzana licznie po zmroku.

Ci, którzy do Turcji przyjechali po pamiątki i kawałek historii, mogą zacząć od dzielnicy handlowej, gdzie mozna kupić słoik lokalnego, sosnowego miodu – uważanego za specjalność regionu. Pod  względem historycznym, warty uwagi w Marmaris jest zabytkowy zamek z X wieku p.n.e., użytkowany m.in. przez Sulejmana Wspaniałego, który niegdyś był istotną bazą strategiczną w działaniach wojskowych na morzu, dziś zaś stanowi muzeum.

Port w Marmaris

Wielbiciele aktywności mają wiele opcji do wyboru. Choć w samym Marmaris nie ma pięknych, zachwycających plaż, to jednak już w sąsiednich miejscowościach można natknąć się na czysty piasek i lazurową wodę, idealne do wypoczynku. Z uwagi na przejrzystość morza organizowane są tutaj kursy i wycieczki nurkowe z przewodnikami. Osoby ceniące sobie żeglarstwo mogą wybrać się na rejs wzdłuż wybrzeża na jednym z przygotowanych statków bądź wynająć własną żeglówkę na kilka dni.

Z samego Marmaris organizowane są liczne wycieczki jednodniowe, m.in. na nieodległe Rodos, do Mugli, słynącej z ogromnych rozmiarów targu, czy do Fethiye, miejscowości, w której znajdują się starożytne grobowce skalne. Najmłodsi turyści, spragnieni wodnych szaleństw w gotowych parkach rozrywki, powinni być zachwyceni jednym z kilku aquaparków leżących na terenie Marmaris, w tym chyba najbardziej popularnym Atlantis Waterpark, z pięknym widokiem na morze. Zapewnione w nim atrakcje pozwalają na miłe spędzenie całego dnia w gronie rodziny i przyjaciół, jako że jest tam również miejsce na spożycie wspólnych posiłków czy zakupienie napojów. Jednym słowem – w Marmaris Turcja zapewni rozrywki i wspomnienia na lata każdemu turyście żądnemu ciekawych przygód w tej części Morza Egejskiego.

Zapisz